Nahksisu hooldus

Уход за салоном автомобиляNahast autosalongi hooldamisel on oluline naha seisukord ja selle kasutamise intensiivsus.

Nahkistmed vajavad alalist hooldust, täpselt sama viisi nagu inimese käed. Temperatuuri ja niiskuse mõjud ning nahahoolduse sagedus on mõjurid, mis määravad ekspluatatsiooni aja ning vastavalt sellele ka mugavuse.

Iga uue auto nahksalongi, ja seda eriti heleda naha juures, soovitatakse töödelda vastavate nahavahenditega enne kasutamise algust. Sellisel viisil saab vältida järgnevaid pisemaid vigastusi: teksapükstelt värvi kandumist naha pooridesse või pisemate kriimustuste ja hõõrumiste vältimist autosse istumisel või sealt väljumisel.

Uute autode (kuni 3 aastat) salongide ja kasutatud autode puhastamine erineb puhastamise korraldusest, aga ka nende hooldamisel kasutatakse erinevaid puhastusvahendeid. Uut nahka peab esimesel kolmel aastal puhastama väga õrna puhastusvahuga ja nahatöötlemise kaitsevahendiga.

Autodel nahksalongiga, mille iga on üle kolme aasta, tuleb teha süvapuhastust nahapooridele ja kasutada kreeme, millel on kõrgem rasvasuse aste ja antioksüdante. Kui juhiistmel on peale kolmeaastast kasutamist nähtavad kulumistunnused, siis selliseid kulumistunnuste ilmumisi saab vältida, kui hooldada nahka õigeaegselt.

Tähtis on teada! Juhiistet tuleb puhastada iga 2-3 kuu järel, teisi pindu iga 6-12 kuu järel. Ärge unustage ka oma riiete metallosasid, nagu teksapükstel olevaid neete, lukke ja pandlaid, mis nahka kriimustavad.

Tähtis teada
Tooted
Tähtis teada

Nahksisuga salongi tähtsamad punktid hooldamiseks.

  • Põhimõtteliselt peab alustama kõige ohutuma hooldusvahendiga, et vältida võimalikke nahavigastusi, mida võib tekitada „tugev keemia". Kui puhastamine nõrga toimega vahendiga ei aita, siis võtke ainult väikene kogus kangemat, kuid mitte kõige tugevamat kogu partiist.
  • Enne, kui alustada puhastamist mõelge läbi, milliste vahendiga on parem mustust eemaldada võttes arvesse naha omadusi – kas see on poorse pinnaga, või suletud pooridega, sile. Kas see mustus on naha sisse sööbinud või on need plekid pindmised. Võib olla, et need on õliplekid või lihtsalt mingi mustus.
  • Igat puhastusvahendit peab alguses proovima sellises nahkeseme kohas, mis kohe ei hakka silma. Ja isegi siis, kui olete veendunud, et kõik on korras oleks õigem alguses puhastada väiksem tükike, mille järel see kohe kuivatada fööni külma õhu joaga. Kui ka siis naha pinnale jäävad jäljed või puhastusvahend ootamatult reageerib nahaga, konsulteerige sellest spetsialistidega.
  • Juhul kui naha pind imab hästi vett , peab seda puhastama väikese veekogusega. Tehes seda hoolikalt kandke pesuvahend ja vesi puhastatavale pinnale ühtlaselt, et vältida plekkide ja laikude tekkimist.
Tooted

...