Lõhnade eemaldamine

Озонирование салонаSalongi osoneerimisega eemaldatakse ebameeldivaid lõhnu millest tulenevalt vähendatakse viirustega, bakteritega, hallitustega ja mikroganismidega nakatumise ohtu.

Ebameeldivad lõhnad autosalongis võivad küllaltki põhjalikult rikkuda autoomaniku ja reisijate tuju. Lõhnade tekkimiseks võib olla mitu põhjust: temperatuuri langus, mis võib põhjustada bakterite paljunemist konditsioneeri aurustis, mahavalatud piim ja teised toiduained hakkavad riknema, aga ka suitsetamise ja loomade lõhnad. Sellistel juhtudel ei piisa ainult sellest, et paigaldada salongi aromatisaator – see küll lämmatab lõhna, kuid ei eemalda seda.

Autosalongist ebameeldivate lõhnade eemaldamiseks tuleb teha spetsiaalne keemiline puhastus keemiliste erivahenditega, mis neutraliseerivad esialgsed saasteallikad. Pärast autosalongi põhjalikku puhastamist ei ole teist nii efektiivset vahendit lõhnade eemaldamiseks, kui osoon või kui kasutada fotosünteesi.

Osoon – see on võimas oksüdeerija ja arvestades seda, et see on gaas, tähendab see tungib kõige ligipääsmatutesse kohtadesse, nagu salongi polstri vahedesse, istmete katetesse jm. Osoon lagundab paljusi mürgiseid aineid nagu orgaanilisi, kui ka anorgaanilisi lihtsateks ohututeks ühenditeks, täites autosalongi värske õhu lõhnaga, meenutades vihmasaju järgse õhu värskust.

Kasulik on teada: esialgseks aktiivseks paljude lõhnade eemaldamiseks peab eelnevalt puhastama kõik võimalikud salongi osad 5 protsendilise lauaäädika lahusega ja seejärel lasta salongil paar tundi tuulduda.

Tähtis
Tooted
Tähtis

Mõned tähtsad momendid autosalongi hooldamisel.

  • Alati tuleb alustada puhastamist kõige „ohutumast" vahendist, et vältida võimalikke nahale tekkivaid vigastusi liialt kangest keemiast. Kui nõrgem vahend ei aita, siis võtke vaid veidi kangem vahend, mitte aga kõige kangem sellest seeriast.
  • Enne kui alustada puhastamisega, tasub mõelda, et millise vahendiga just on parem eemaldada mustust silmas pidades naha liiki – on see poorse pealispinnaga, või siis suletud pooridega, sile nahk. Kas on siis sellesse sööbinud mustus või lihtsalt plekk pealispinnal. Või siis on see õliplekk või lihtsalt mingi tundmatu plekk.
  • Igat puhastusvahendit peab eelnevalt proovima mingil nahkeseme väikesel tükil, mis ei hakka kohe silma. Ja alles siis, peale seda, kui olete veendunud, et kõik on korras, puhastage alguses mingi väikene koht ja seejärel kuivatage see fööniga külma õhu režiimis. Kui ka siis jääb materjali pinnale jälgi, või puhastatav materjal hakkab ootamatult reageerima nahaga, tuleb konsulteerida spetsialistidega.
  • Juhul, kui materjali pealispind imab endasse hästi vett, tuleb seda puhastades kasutada vett minimaalselt ja seda kõike teha hoolikalt kandes materjali pinnale pesuvahendit ja vett ühtlaselt, et vältida plekkide ja laikude tekkimist.
Tooted

...