Kuiv salongi puhastus

Сухая чистка салонаAutosalongi kuivpuhastus –lihtne protseduur, mida suudab teha igaüks.

Selleks, et hoolitseda veluurist ja tekstiilist autosalongi eest on asendamatu tolmuimeja kasutamine. Tolm sööbib istmetesse ja vaipkatetesse ning mida rohkem kasutate tolmuimejat, seda vähem saab olema tolmu auto salongi polstrites ja salongiruumis.

Plastikdetaile ei ole mõttekas puhastada tolmuimejaga, kuna vooliku otsik võib tekitada küll väikesi, kuid ebameeldivaid kriimustusi. Plastikdetaile saab hõlpsasti puhastada puhta mikrofiiber lapiga. See korjab ideaalselt kokku tolmu näidikute paneelilt. Kui salongi tekstiilosal ei ole plekke, siis puhtuse saavutamiseks piisab kord kuus, kui töödelda polstrit niiske käsnaga, tehes seda hoolikalt, niisutatult vähese veega.

Pleki tekkimisel polstrile tuleb see esmalt maha pesta veega, võimalusel seebilahusega. Kui pärast kuivamist tekkisid puhastatud osale piirjooned/randid ja kogu pind muutus laiguliseks, siis peab tingimata tegema salongis keemilist puhastust.

Kasulik on teada: kui Te kasutate plekkide eemaldamiseks vastavat vahendit, siis tuleb arvestada sellega, et kõik sellised vahendid puhastavad ainult pealispinda ja kui mustus on sööbinud materjali sisse, võivad plekid uuesti välja ilmuda.

Tähtis
Tooted
Tähtis

Mõned tähtsad momendid autosalongi hooldamisel.

  • Alati tuleb alustada puhastamist kõige „ohutumast" vahendist, et vältida võimalikke nahale tekkivaid vigastusi liialt kangest keemiast. Kui nõrgem vahend ei aita, siis võtke vaid veidi kangem vahend, mitte aga kõige kangem sellest seeriast.
  • Enne kui alustada puhastamisega, tasub mõelda, et millise vahendiga just on parem eemaldada mustust silmas pidades naha liiki – on see poorse pealispinnaga, või siis suletud pooridega, sile nahk. Kas on siis sellesse sööbinud mustus või lihtsalt plekk pealispinnal. Või siis on see õliplekk või lihtsalt mingi tundmatu plekk.
  • Igat puhastusvahendit peab eelnevalt proovima mingil nahkeseme väikesel tükil, mis ei hakka kohe silma. Ja alles siis, peale seda, kui olete veendunud, et kõik on korras, puhastage alguses mingi väikene koht ja seejärel kuivatage see fööniga külma õhu režiimis. Kui ka siis jääb materjali pinnale jälgi, või puhastatav materjal hakkab ootamatult reageerima nahaga, tuleb konsulteerida spetsialistidega.
  • Juhul, kui materjali pealispind imab endasse hästi vett, tuleb seda puhastades kasutada vett minimaalselt ja seda kõike teha hoolikalt kandes materjali pinnale pesuvahendit ja vett ühtlaselt, et vältida plekkide ja laikude tekkimist.
Tooted

...